NowośćWszystkich gości :       138652

Dziś nas odwiedziło :  42

 
Zajrzyj na nasz profil na FBTemat : O Kuczowie

Kategoria :  Kuczów       Data : 2015-10-01 14:21:27

O nieznanych dziejach Kuczowa traktuje najnowsza pozycja autorstwa Piotra Kalinowskiego "Dzieje Wioski Kuczów". Książeczka została dość przychylnie przyjęta przez czytelników dzięki przystępności języka, jakim posłużył się autor.

Nie byłoby tej pozycji gdyby nie pomysł prezesa Stowarzyszenia, gdyby nie projekt napisany wspólnymi siłami i złożony w starostwie powiatowym w Tarnowskich Górach, gdyby nie spotkania w czasie letnich miesięcy z mieszkańcami Kuczowa i gdyby nie wielogodzinne dyskusje z nimi. No i gdyby nie mrówcza praca autora Piotra Kalinowskiego.

Z opinii czytelników, jakie docierają do nas, wiemy, że książeczkę czyta się lekko i z zainteresowaniem. Kilkadziesiąt egzemplarzy, które zostało wydrukowane w ramach projektu "650 lat mineło" już zostało rozdysponowane pomiędzy wszystkimi bibliotekami powiatu tarnogórskiego i mieszkańcami, którzy dotarli na spotkanie promocyjne.

Dla wszystkich innych zainteresowanych pojawił się odnośnik do książki w formacie PDF. Znajduje się on w witrynie głównej www.historia.naszekalety.eu po lewej stronie.

Projekt powyższy został  dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach w ramach wspierania realizacji zadań publicznych powiatu Tarnogórskiego w dziedzinie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Zapraszamy do lektury.

W tym miejscu raz jeszcze dziękujemy mieszkańcom dzielnicy Kuczów, którzy bezinteresownie przyczynili się do powstania książki.

 

 

 Autor artykułu: Tania
© Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety

Design www.bambynek.com